Зелениот сок на Доктор Оз – еликсир за секој орган

Зелениот сок на Доктор Оз – еликсир за секој орган

Овој сок е моќен и здрав еликсир за секој орган во телото. Направете го дома, брзо се прави, евтин е и многу многу здрав.

Состојки:

 • 2 шолји спанаќ
 • ½ краставица
 • ¼ целер
 • 1 гранче магдонос
 • 4 листови нане
 • 3 моркови
 • 2 зелени јаболки
 • ¼ портокал
 • ¼ лимета
 • ¼ лимон
 • 150 гр ананас
 • малку ѓумбир

 

Се се меша во блендер и се пие. Уживајте и бидете здрави.

Повеќе на Готви.мк:

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко