Тријте го лицето со кора од портокал – ефектот неверојатен

Тријте го лицето со кора од портокал – ефектот неверојатен

Има витамин Ц, добра е за имунитет, а со тоа добра е и за кожата во зима.Кората од портокали е се што ви е потребно за кожата да не ви биде сува, и да ви биде сјајна и полна здравје.

Се што треба да направите е да си го истриете лицето со кора од портокал. Повторувајте ја оваа постапка и ефектот ќе биде видлив веднаш.

Антиоксидансите од кората се идеални за рацете и лицето.

Повеќе на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки