Правилото 10 за слабеење: Застанете на вага по три дена и ќе видите чудо

Правилото 10 за слабеење: Застанете на вага по три дена и ќе видите чудо

Застанете на вага, измерете се, и потоа почитувајте го правилото 10. По само три дена, качете се повторно на вага и ќе се израдувате многу.ШТО Е ПРАВИЛОТО 10?

Правилото 10 е важно за слабеење и одржување на тежината. Имено тоа е растојанието меѓу првиот и последниот оброк во денот, кое мора да го почитувате.

Пример, ако појадувате во 8 часот, последниот оброк треба да ви е во 22 часот.

Треба да престанете да јадете помеѓу 6 и 7 часа.

По неколку дена ќе смалите 3 килограми без мака и без да исфрлите ништо од исхраната.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки