НЕОДОЛИВО ВКУСНА: Посна пита со ориз и праз (ВИДЕО)

НЕОДОЛИВО ВКУСНА: Посна пита со ориз и праз (ВИДЕО)

Ќе уживате во секое парче од оваа вкусна пита…

Состојки:

  • 500 гр кори за пита
  • масло
  • 2 праза
  • 250 гр ориз
  • сув зачин
  • сол
  • бибер

Начинот на подготовка е објаснет во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text