Вакви сарми не сте јаделе – тие се благи и со кокос

Вакви сарми не сте јаделе – тие се благи и со кокос

Направете султанови слатки сармички со најдобар вкус. Ќе уживате во овие мали слатки задоволства.

Состојки:

  • 1 литар млеко
  • 150 гр шеќер
  • 100 гр густин
  • 70 гр брашно
  • 50 гр маргарин
  • 30 гр какао
  • 250 мл слатка павлака
  • 200 гр кокос

Подготовката погледнете ја овде:

 

Повеќе на Готви.мк:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text