ТАБЕЛА: Колку вода треба да пиете дневно во однос на вашата тежина?

ТАБЕЛА: Колку вода треба да пиете дневно во однос на вашата тежина?

Вода, вода, вода… толку пати слушате колку е потребна водата за организмот.

Грешката која ја прават многумина е што сите имаат некоја своја теорија дека водата може да се замени со било кој безалкохолен пијалок. Некои дури и не пијат вода или ја пијат во многу мали количини, а тие количини не се доволни за  нормално функционирање на организмот.

Колку вода треба да внесувате дневно?

Тоа, пред се, зависи од вашата телесна тежина. Во продолжение погледнете ја табелата која прикажува колку вода дневно треба да пиете.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text