Знаете ли дека белата чоколада не е чоколадо?

Знаете ли дека белата чоколада не е чоколадо?

Некои сакаат црна, некои бела чоколада, но знаете ли всушност што е белото чоколадо?Белата чоколада не е чоколада, оносно, не спаѓа во чоколадни производи. Тоа е производ на шеќер, бидејќи во себе нема какао.

Има путер, млеко, шеќер, масти и емулгатор.

Слична е ситуацијата и со еурокремот кој има бел и црн дел.

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text