Седум дена ја ставала оваа смеса на глава – косата и растела како луда

Седум дена ја ставала оваа смеса на глава – косата и растела како луда

Ја држела оваа смеса на главата седум дена, па резултатите биле шокантни. Се што ви треба се алое вера, кокосово масло, рицинусово масло и витамин Е.Се зема алое вера се мие убаво, се сецка и се вади гелот од листовите. Мешавина од маслата и витаминот се загрева на шпорет и сето тоа се нанесува на скалпот на главата.

Масираме 5 минути.

Се подобрува циркулацијата, и така се забрзува растот на косата.

Правете го ова седум дена и резултатите се видливи веднаш.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

 

singlepost_text