Најбрзите и највкусни топчиња со рум (ВИДЕО)

Најбрзите и највкусни топчиња со рум (ВИДЕО)

Идеални за сите видови слави, за посни, но и за мрсни слави!

Состојки:

  • 150 гр мелени бисквити
  • 2 лажици рум
  • 70 гр шеќр
  • 100 гр растопен маргарин или путер
  • рендано чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг

singlepost_text