МАЖИТЕ ПРЕСРЕЌНИ: Што се случува со телото ако пиеме пиво?

МАЖИТЕ ПРЕСРЕЌНИ: Што се случува со телото ако пиеме пиво?

И мажите и жените се љубители на пиво, но мажите особено се радуваат на овој пијалок. Друштво, мезе, пиво…нема подобро, а сега кога ќе ја чуете оваа вест ќе бидете пресреќни. Секако, таа се однесува само на мали колични алкохол.Иако лекарите не препорачуваат алкохол и тој создава зависност, ништо не може да ви се случи ако го консумирате умерено. На пример, ако дневно пиете пола литар пиво, ќе се намали ризикот од инфаркт.  Пивото всушност во оваа количина е лековито.

Секако, ПОВТОРУВАМЕ, во умерени количини!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text