ВИДЕО: Лечи се од глава до пети – златна течност за секое утро

ВИДЕО: Лечи се од глава до пети – златна течност за секое утро

Секое утро напијте се од оваа златна течност и ќе се чувствувате одлично. Таа лекува се од глава до пети, но буквално.

Состојки:

  • 4 лимони
  • 2 лажици ѓумбир
  • 4 главици лук
  • 2 литри вода

 

Еве како се спрема и како се користи: Се се мие се става во блендер и со водата се вари 15 минути.

 

Повеќе на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text