Го обликувала месото во чинија: Ќе огладните кога ќе видите што направила! (ВИДЕО)

Го обликувала месото во чинија: Ќе огладните кога ќе видите што направила! (ВИДЕО)

Веројатно досега не сте јаделе ништо слично, а кога ќе го видите начинот на подготовка, сигурно ќе посакате и сами да го направите ова необично јадење.

Имено, се работи за огромно ќофте полнето со шпагети! Ќе ве воодушеви…

Во видеото во прилог погледнете го начинот на подготовка:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

Врап со туна кој се прави за 5 минути

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини