ФОТО: Не им е лесно – холивудскиот актер на раб на анорексија за новиот филм

ФОТО: Не им е лесно – холивудскиот актер на раб на анорексија за новиот филм

Тој открива колку му било тешко да ги загуби килограмите:

– Играм свештеник од 17. век и морав да ослабам за улогата. Глумам некој кој патувал две години и бил изгладнет. Ми беше тешко да ослабам. Ми беше тешко толку слаб и да размислувам. Секако по филмот и снимањата се вратив во нормала, вели тој.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)