ВИДЕО: Нареди пилешко месо и направи лазања – да можно е!

ВИДЕО: Нареди пилешко месо и направи лазања – да можно е!

Кашкавал кој се топи, доматно пире и поховано пилешко. Знаевте ли дека ова се три златни намирници за вкусна лазања?Погледнете го овој супер предлог за ручек:

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text