Намачка растопена чоколада на тесто – десерт по кој ќе полудите

Намачка растопена чоколада на тесто – десерт по кој ќе полудите

Ќе полудите кога ќе го погледнете видеото за овој десерт. Лесно, брзо, неверојатно вкусно и едноставно за подготовка.Стави чоколадо во тесто и направи магија.

Погледнете…

Повеќе на Готви.мк:

Прочитај повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови тука

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Чиа пудинг

singlepost_text