Испијте го овој пијалок пред спиење  – преку ноќ ќе стопи се што сте јаделе

Испијте го овој пијалок пред спиење – преку ноќ ќе стопи се што сте јаделе

Ако го пиете овој пијалок никогаш нема да имате проблем со спиењето. Ни еден отров нема да биде во вашиот организам. Сите штетни токсини од оваа сосотјка ќе бидат елиминирани. Пијалокот има и други предности како што се: лекување од депресија, висок крвен притисок и кариоваскулани болести.

Состојки:

  •  1лимон
  • 1 една рака магдонос
  • 1 лажица оцет
  • 1 стапче цимет  или една лажичка цимет во прав
  • ½ литар вода

Подготовка:

  1. Еве што треба да направите – тоа е многу едноставно. Вие мора само да ставите две состојки од горе наведените во блендер.
  2. Секоја ноќ треба да пиете од овој пијалок пред да одите на спиење и секое утро ќе имате помалку тежина.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

Тазе домашен леб

Полнет запечен леб

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)