Диета која ја освојува Европа: Еве како да изгубите 3 килограми за 2 дена!

Диета која ја освојува Европа: Еве како да изгубите 3 килограми за 2 дена!

Денес постојат многу трендови во начинот на исхрана. На пример, сега во Франција неверојатно популарна е диетата наречена „3 beauty производи“.

Оваа диета, сочинета од само три намирници, ја освојува Европа и бара од вас да:

– пиете по најмалку 1,5 л негазирана минерална вода
– секогаш во фрижидер имате чорба од зеленчук
– секогаш на располагање имате суво бело вино
– грицкате тофу и лосос

Диетата е проектирана за три дена, Во текот на овој период, според тврдењата, можете да изгубите помеѓу 1,5 до 3 кг. По неколку недели диетата може да биде повторена.

Покрај тоа, менито на диетата не е така монотоно како што изгледа на прв поглед. Диетата вклучува варен зеленчук на пареа, шпагети, портокали, лимон, свежо овошје, сирење со ниска масленост и месо на скара. Сосови се дозволени на основа на јогурт со ниска масленост.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?