ВНИМАВАЈТЕ: Ова мора да го знаете пред да му дадете вода на бебето

ВНИМАВАЈТЕ: Ова мора да го знаете пред да му дадете вода на бебето

Иако водата за секое живо суштество е основна и најпотребна намирница, сепак кај бебеињата многу треба да се внимава, а еве и зошто е тоа така.Дури и мала количина вода може да биде штетна за бебињата, пренесува порталот Виралноца, според тврдењата на научниците.

До шестиот месец од животот на бебињата им треба само млеко како единствена течност која ги одржува во живот.

Водата според научниците може да предизвика многу болести и неправилности дури и најфатални последици.

Повеќе на Готви.мк:

Ви остана лиснато тесто во кујна? – Направете брз и вкусен десерт

Едвај ќе се воздржите додека да вкусите: Десерт чоколадна лава

Рози од јаболка

Десерт готов за 20 минути

Вкусни чоколадни мафини

Класични благи мафини

Солени мафини со козло сирење

 

singlepost_text