ВИДЕО-РЕЦЕПТ: Крофни кои може да ги направи и почетник

ВИДЕО-РЕЦЕПТ: Крофни кои може да ги направи и почетник

Мирисот на крофни им е омилен на сите и вешто ги намамува да дојдат на трпеза. Направете вкусни и брзи крофни кај кои нема да погреши ниту почетник.Се што ви е потребно за подготовката погледнете во видеото:

 

Повеќе на Готви.мк:

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината