Загатката со јадење која го збуни светот – секој дава различен одговор

Загатката со јадење која го збуни светот – секој дава различен одговор

Некои велат одговорот е 15, 16, некои 70 и повеќе.Оваа загатка со храна го збуни светот.

Што ќе одговорите вие?

Повеќе на Готви.мк

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text