Веднаш направете си сок од цвекло

Веднаш направете си сок од цвекло

Цвеклото е особено здрава намирница богата со витамини. Ако сакате да бидете здрави и крвта да ви биде јака, консумирајте сок од цвекло.Во едно истражување 14 мажи секојдневно пиеле сок од цвекло 15 дена. Резултатите покажале дека им се подобрил и зајакнал имунитетот, работата на срцето, крвниот притисок и помалку се заморувале.

Анализите за влијанието на цвеклото на крвниот притисок покажуваат дека тој делува благотворно за стабилизирање, а доволна е една до две чаши на ден.

Повеќе на Готви.мк:

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text