ВИДЕО: Кога ќе споите сирење, сланина и тесто грешка нема – следи ГОЗБА

ВИДЕО: Кога ќе споите сирење, сланина и тесто грешка нема – следи ГОЗБА

Доволно е еднаш да го пробате овој специјалитет и ќе ви стане омилен.

Состојки:

 • 3 шолји млеко
 • 2 шолји макарони
 • 1 лажица сол
 • 2 лажици бибер
 • 1 шолја чедар
 • 1 шолја моцарела
 • 3 лажици путер
 • сланина
 • ½ лажици лук во прав
 • 1 лажица сол
 • 1 лажица вегета

 

Подготовката погледнете ја во следното видео:

ПОвеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?