Ги измати гумените бонбони со миксер – десертот за кој зборува цел свет

Ги измати гумените бонбони со миксер – десертот за кој зборува цел свет

Зема гумени бонбони и млеко, ги измати и доби совршенство со прекрасна боја.Направете си слатко задоволство во домот.

Ова е се што ви треба:

 

 

 

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)