ВИДЕО РЕЦЕПТ: Меко како перниче – ванила торта за оцена 10

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Меко како перниче – ванила торта за оцена 10

Оваа ванила торта има одличен изглед, сите ќе ги донесе во кујната, а најважно од се, се прави брзо и лесно и има одличен вкус.

Мека е како перниче и ќе биде омилен десерт на сите.

Подготовката и материјалот за неа погледнете ги во следното видео:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула