ВИДЕО-РЕЦЕПТ: Вакви плескавици не сте јаделе – не се од месо туку…

ВИДЕО-РЕЦЕПТ: Вакви плескавици не сте јаделе – не се од месо туку…

Сите знаеме колку се вкусни плескавиците од месо, но овој пат ви нудиме нешто лесно, вкусно и здраво.Направете плескавици од карфиол кои ќе ви бидат на врвот на вашата листа на омилени јадења:

Повеќе на Готви.мк:

Нема веќе стоење до шпорет – Колач без печење, совршен за горештините

Чоколадно чудо: Брз и вкусен колач со едно јајце

Најбрзиот колач на светот: Измешајте брашно и сладолед и ќе добиете колач за 5 минути

ВИДЕО: Трикови за печење колачиња кои ќе ги пробате веднаш

Овошен колач со јагоди

Колач со печени јаболка