Јадете буквално се а слабеете – што е тајната на хроно исхраната?

Јадете буквално се а слабеете – што е тајната на хроно исхраната?

Што е тајната на хроно исхраната? Светот збудале по хроно диетата, но она што малкумина го знаат е како таа настанала и од каде и се корените.Французинот А. Делабос во 1986 ги поставил основите на диетата, која всушност се темели на тоа дека не е важно што јадеме, туку во кој дел од денот го јадеме.

Оние кои ја употребуваат хроно исхраната не само што имаат резултат и слабеат, туку и не чувствуваат глад.

Тајната е во тоа што е дозволено да се јаде се, но секако не соодветствува секоја храна за секој дел од денот.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text