Необична и вкусна салата за Божиќниот пост – ќе ја јадете и ако не постите

Необична и вкусна салата за Божиќниот пост – ќе ја јадете и ако не постите

Во посните денови од божиќните пости ви нудиме салата со две намирници која е евтина, брзо се прави, лесна е и вкусна, и што е најважно полна е витамини.

Состојки:

  • 4-5 компири
  • 1 марула

Подготовка:

  1. Марулата се мие и убаво се чисти.
  2. Компирите се варат, се лупат, се сечат на тркалца, па се мешаат со марулата.
  3. Се ставаат масло и зачини по желба.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)