Тие ни го одбележаа детството: Направете си Киндер јајца дома

Тие ни го одбележаа детството: Направете си Киндер јајца дома

На сите детството ни го одбележаа Киндер јајцата со играчка, а и денес децата растат со нив. Тие се дефинитивно омилениот вкус на сите генерации насекаде низ светот.Ви прикажуваме видео-рецепт за подготовка на Киндер со кое ќе ги изненадите сите во семејството.

Ако имате детенце, ова е одличен начин да добиете искрена радост и насмевка од него.

 

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо