ВНИМАВАЈТЕ: Ако јаболката кои ги купивте изгледаат ВАКА – никако не ги конзумирајте!

ВНИМАВАЈТЕ: Ако јаболката кои ги купивте изгледаат ВАКА – никако не ги конзумирајте!

Јаболката се едни од најпопуларните овошја на светот кои можете да ги купите преку цела година.

Тие имаат супер вкус и се многу здрави.

Но, со нив нешто сепак не е во ред иако тоа ви делува невозможно, но мора да бидете многу внимателни.

Тешко е да се види со голо око, но некои произведувачи и трговци ги премачкуваат јаболката со восок за подолго да останат свежи.

Восокот се користи за заштита на јаболката, но исто така може да предизвика рак.

Во видеото подолу дознајте како да проверите дали јаболката се премачкани со восок:

Повеќе вести на Готви.мк

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем

Седумдневна диета со вашата омилена храна

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Чиа пудинг

Вафли за заљубени

singlepost_text