Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Земјотрес ја стресе Македонија утринава

Нов земјотрес од Грција бил почувствуван и на територијата на Македонија. Пред околу еден час земјотрес од Грција бил почувствуван со 2,5 степени во Македонија.Инаку, Грција утрово се тресе. Регистриран е и друг потрес од 4,3 степени по Рихтер.

Се стресе и Бугарија со јачина од 2,5 степени. Се тресат и Турција и Италија.

Се надеваме серијата потреси конечно ќе запрат.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како беше почувствуван саботниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје

Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ

Препораки од Американската влада: Кога има земјотрес (АНИМИРАНО ВИДЕО)

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Се тресеше телевизијата – Како изгледал земјотресот во Канал 5 (ВИДЕО)

Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО)

 

singlepost_text