Woman using tissue

Временска за цела недела: Ни се враќа снегот

Неделава температурите ќе бидат екстремно ниски. Иако денеска сонцето го топи утринскиот мраз, надвор е кочан-ладно.

И оваа недела наутро живата на термометарот ќе падне многу ниско.

Не очекуваат и врнежи од снег.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

 

singlepost_text