Ваков фрижидер сигурно ќе посакате во својот дом

Ваков фрижидер сигурно ќе посакате во својот дом

Прототип на паметен фрижидер ги воодушеви сите кои имале прилика да се „запознаат“ со него, а веруваме и вие нема да останете рамнодушни.

Фрижидерот на иднината на својот екран од надворешната страна ќе може да ви ги прикаже сите намирници кои се наоѓаат во него, рокот на нивната употреба, како и точното место на кое се наоѓаат.

Така и без отварање на вратата и губење на енергија ќе можете брзо и рационално да се определите за храната која ќе ја конзумирате. Фантастично решение за неодлучните.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Појадувајте и ќе слабеете – Еве како да го забрзате метаболизмот

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text