Познатата српска пејачка стана веган

Познатата српска пејачка стана веган

Убавата српска пејачка Катарина Остојиќ Каја реши да стане веган. Таа се реши на сите да им покаже дека иако многумина се скептични за овој вид на исхрана, и со него може да бидеме згодни и да ставиме некој мускул повеќе на телото.

  • Нема мускулите да паднат ако си веган, изјави Каја.

Таа изјави и дека никогаш повеќе нема да облече бунда.

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо