ФОТО: Близначки сечеа торта за 100. Роденден – ова е тајната за долговечност

ФОТО: Близначки сечеа торта за 100. Роденден – ова е тајната за долговечност

Со насмевка на лицето во исти црвени кошули и со лак на ноктите, близначките од Велика Британија сечеа торта по повод својот 100. роденден. Добрата волја на овие витални баби никогаш не ги напуштила, а тоа  е како што велат и едена од причината за нивната долговечност.Ирена Крамп и Пилип Џоунс родени се во далечната 1916 година со растојание од 25 минути. Иако не се идентични  многу се слични и целито живот го минале во близина.

Оделе во исто училиште, а заедно се вработиле во иста фабрика.

– Нема некои големи тајни, работата и исхраната веројатно се клучза нашето здравје, заклучиле близначките.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)