Изгледаат како божици а јадат пилешки крилца и сендвичи – што јадат славните?

Изгледаат како божици а јадат пилешки крилца и сендвичи – што јадат славните?

Популарните пејачи и актери и актерки имаат посебен режим на исхрана, вежбаат и се во топ форма, но сепак некои сакаат да уживаат и во помасна и позачинета храна. За дел од нив ќе се изненадите.Ема Вотсон, хероината на Хари Потер најмногу сака мексиканска кујна. Особено обожава тортили.

Скарлет Јохансон, една од најубавите и најпопуларни актерки на светот, вели дека особено внимава на исхраната, но понекогаш си дозволува сладок грев, пилешки крилца кои и се омнилено јадење.

Поранешниот ангел на Викторија Сикрет, убавата Миранда Кер, сака свежи овошје и зеленчук, но не може да оддолее на едно нешто, печено пилешко.

Тејлор Свифт која е најплатена млада личност годинава, обожава јајца, пилешко, сендвичи и сирење.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text