Посен рецепт за божиќниот пост: Вкусна крем супа

Посен рецепт за божиќниот пост: Вкусна крем супа

 За сите оние кои постат за време на божиќните пости, нудиме супер вкусен и здрав рецепт за крем-супа.

Состојки:

  • 1 пакување крем супа
  • 4 компири
  • ½ сок од лимон
  • сол, бибер
  • магдонос

Подготовка:

  1.  Компирите се лупат и се варат, па се ставаат во блендер со чаша вода и лимонот.
  2. Се се блендира и се додава смесата во крем супата.
  3. Се зоврива и се ставаат зачини и магдонос.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

 

singlepost_text