ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА: Овој чај го подобрува видот и го чисти отпадот од бубрезите!

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА: Овој чај го подобрува видот и го чисти отпадот од бубрезите!

Од руската медицина ни доаѓа уште еден исклучително корисен рецепт, а помага во подобрување на видот и ги чисти бубрезите.

Овој рецепт и неговото, како што пренесоа медиумите, моќно делување со време е заборавен поради наметнувањето на лековите.

РЕЦЕПТ: Гранче од круша, со должина од 10-15 см ситно исечкајте го. Ставете го во неоштетено емајлирано тенџере и прелијте со еден литар вода. Зовријте на тивок оган 5-7 минути.

Тргнете го тенџерето од оган и оставете го чајот да се излади, па процедете. Пијте по една чашка од овој чај три пати дневно.

Повеќе вести на Готви.мк:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории