ВИДЕО: Ги замота компирите во сланина – направи деликатес

ВИДЕО: Ги замота компирите во сланина – направи деликатес

Компири, сланина, кашкавал или се што ви душа сака.Направете деликатес кој долго ќе го паметите и ќе биде на врвот на листата на вашите омилени јадења.

Погледнете ја подготовката во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

singlepost_text