ВИДЕО: Ова долго се чекаше – оригинален турски рецепт за баклава

ВИДЕО: Ова долго се чекаше – оригинален турски рецепт за баклава

Сите уживаме во вкусот на баклава, а овој пат ви нудиме оригинален турски рецепт за да си го направите ова задоволство со шербет и во вашата кујна.Потребните состојки и подготовката се прикажани во видеото.

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text