Поларен студ и снег доаѓаат кон Македонија – се разбудивме со снег

Поларен студ и снег доаѓаат кон Македонија – се разбудивме со снег

Времето од денеска ќе биде претежно облачно студено и ветровито со повремени врнежи од снег со слаб  до умерен интензитет. Врнежи ќе има и во пониските делови на земјава, каде се очекува да се формира помала снежна покривка, а на планините да се зголеми. Утринската температура ќе се движи од -3 до 2, а дневната од -2 до 3 степени. Потоа следува стабилно време со постепен пораст на дневната температурата, но во среда и четврток утрата  ќе биде многу студено со температури од -10 до -4 степени.

Повеќе на Готви.мк:

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text