ФЕНГ ШУИ ЗА КУЈНА: Шпоретот ви е во ќош? – веднаш преместете го

ФЕНГ ШУИ ЗА КУЈНА: Шпоретот ви е во ќош? – веднаш преместете го

Фенг Шуи е древна кинеска техника која помага да имаме мир, здравје, пари и благосостојба во домот.Кога станува збор за кујната, според фенг Шуи, таа никогаш не треба да е сместена близу влезната врата. Така ќе донесе алчност.

Од друга страна, ако е спроти влезната врата, тогаш ќе донесе проблеми со алкохолот.

Исто така шпоретот не смее да биде во ќош, ниту до фрижидер или мијалник.

Така се уништуваат елементите на вода и земја, а не се препорачува шпоретот да ви биде до прозорец. Тоа носи финансиска загуба.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки