Чини 15 денари а е бомба со витамини

Чини 15 денари а е бомба со витамини

Марулата е витаминска бомба, чини само 15 денари, а е полна со витамини и е особено погодна ако држите диети.Марулата има омега три масни киселини, има протеини, витамини, и има минимално ниво на калории и масти.

Ги отстранува токсините од организмот, го одржува балансот на киселост во него.

Добра е за кожата и дава енергија.

Марулата помага и да имаме мирен сон.

Повеќе на Готви.мк:

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка