Новак на свадбата на тенисерот: За него имаше посебно мени, еве што јадеше

Новак на свадбата на тенисерот: За него имаше посебно мени, еве што јадеше

Новак Ѓоковиќ беше на свадба кај својот пријател, тенисерот Троицки. Тој јадеше посебен оброк, вегетаријански оброк сочинет од салата, ролни од зеленчук во кокосово млеко и гулаш.Новак бил еден од највеселите гости на свадбата.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула