Што по диетата? Еве како да не ги вратите килограмите

Што по диетата? Еве како да не ги вратите килограмите

Сите се грижиме з изгледот и понекогаш држиме диети, но прашањето е што по диетата, како да го надминеме оној негативен јо-јо ефект и да не ги вратиме назад килограмите?Почитувајте ги овие правила и нема да ги повратите килограмите по исцрпувачките диети:

Нека има многу овошје и зеленчук на вашето мени.

Јадете немасно месо.

Немојте да се фрлите на грицки и благо.

Избегнувајте да јадете ноќе.

Јадете салата како предјадење.

Напијте се чаша минерална вода пред оброкот.

Вежбајте, пешачете и спортувајте.

Повеќе на Готви.мк:

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција