ВИДЕО: Мислевте нема ништо повкусно од Рафаело бомбиците? – пробајте пудинг

ВИДЕО: Мислевте нема ништо повкусно од Рафаело бомбиците? – пробајте пудинг

Мирис на кокос и неговиот вкус во устата. Направете десерт од соништата. Ако мислевте декка нема ништо повкусно од Рафаело, пробајте пудинг-Рафаело.Крем, кокос, неодолива арома…начинот на подготовка погледнете го во видеото.

 

Повеќе на Готви.мк:

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо