ВИДЕО: Лимон, путер и пилешко = деликатес!

ВИДЕО: Лимон, путер и пилешко = деликатес!

Ви требаат само три состојки за деликатес во кујната. За љубителите на месо, ви нудиме совршен рецепт за пилешко со лимон и путер.Верувајте, ќе ги излижете прстите.

Подготовката е прикажана во видеото.

 

Повеќе на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт