Диета со домати – ова е менито, многу ќе ви се допадне

Диета со домати – ова е менито, многу ќе ви се допадне

Сите се обидуваме да изгледаме фит, а со оваа диета со домати ќе бидете и здрави и како топ-модел.Појадок

2 парчиња интегрален леб сп малку маргарин и мед

Чај или кафе без шеќер

Ручек

Салата од 150 гр немасно сирење, 350 гр домати, 1 лажица маслиново масло и вегета

Ужина

1 јаболко

Вечера

2 моркови да се исечат и испржат на маслиново масло со сок од домати.

Се додаваат и 400 гр домати.

Се вари 10 минути и се јаде со тестенини.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

 

singlepost_text