Пет голтки од овој напиток на ден ќе ви го променат животот

Пет голтки од овој напиток на ден ќе ви го променат животот

Овој народен лек дефинитивно е спас за сите болести, го штити вашето тело и го јакне имунитетот.

Состојки:

  • 1 кг лимони
  • 5 китки магдонос
  • 3 литри вода
  • 1 кесе сода бикарбона

[/ingredients

]

Подготовка:

  1. Оставете ги лимоните во вода со сода бикарбона околу еден час, а магдоносот што поситно исечете го.
  2. Исечете ги и лимоните и ставете ги со магдоносот во три литри вода.
  3. Варете ги околу 2 часа.
  4. Секое утро пијте од него неколку лажици на празен желудник.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?