Најдобрите совети за слабеење од Доктор Оз

Најдобрите совети за слабеење од Доктор Оз

Доктор Оз е познат насекаде низ светот, а ние имавме можност со своите корисни совети да го гледаме на Сител Тв.Доктор Оз ви препорачува како брзо, здраво, лесно и ефикасно да ослабете.

Спијте барем 7 часа дневно

Напијте се малку вода кога сте гладни, бидејќи можно е всушност да сте жедни

Не се откажувајте од диетите

Немојте да јадете и гледате телевизија или да јадете и читате

Користете помали тањири

Секојдневно движете се, здраво е и за срцето.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

singlepost_text