Сигурно не знаевте дека ОВОЈ сируп топи масти за многу кратко време!

Сигурно не знаевте дека ОВОЈ сируп топи масти за многу кратко време!

Овој сируп е одличен, а можете едноставно да го подготвите. Освен за регулирање на телесната тежина, овој сируп ги подобрува функциите на мозокот, слухот, желудникот…

Главната состојка на овој сируп е сирова ротквица која е богата со витамини Б комплекс, калиум, магнезиум, фосфор, железо. Го подобрува метаболизмот, го чисти организмот, поттикнува создавање на добри бактерии, намалува алергии, а добар е и во борба против замор.

Состојки:

  • 125 гр сирова ротквица
  • 3 лимони
  • 3 лажици мед (медот секогаш вадете го со пластична лажица, а не со метална за да не ги изгуби лековитите својства)

Начин на подготовка:

  1. Исцедете ги лимоните и направете пире од ротквици. Измешајте, па додајте мед во смесата.
  2. Направениот сируп ставете го во шише и земајте по една лажица два пати дневно, пред оброк.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text